Cześć, mam na imię Kajetan. Tak, tak chyba będzie dobrze. Początki są najtrudniejsze, pierwsze kroki najdłuższe, a debiutanckie razy najbardziej bolą (kumpel mówił, serio!). Jednakże, choć w życiu napisałem już setki tekstów – tych mniejszych i większych – gryzłem się w myślach, w jaki sposób mógłbym zacząć właśnie ten, który czytasz teraz Ty, Drogi Czytelniku. 

I jeśli masz wrażenie, że już to gdzieś czytałeś (na przykład w pierwszym wpisie, który pojawił się na stronie), to nie musisz kontynuować. Chyba, że bardzo chciałbyś znów o mnie przeczytać! Pozwoliłem sobie zamieścić tę notkę w dwóch miejscach – wydała mi się pasować do obu.

Podobno uciekanie od tematu jest jednym z często stosowanych sposobów, aby poradzić sobie ze stresem. Nie mam pojęcia, o czym mowa… Nikt tak nie robi! Wracając jednak do sedna, skoro zdążyłem się już przedstawić, to dodam, że mam 22 lata. Czym się zajmuję? Głównie piszę. Moje teksty związane z popkulturą znajdziesz w kilku miejscach w sieci: www.leniwapopkultura.pl, www.vg24.pl oraz oczywiście na www.ppe.pl, gdzie aktualnie pracuję. Albo bardziej – spieniężam hobby. 

Ah, a w wolnych chwilach studiuję dziennie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Pierwszy stopień, trzeci rok, piąty semestr, siód… Siódmy raz w ciągu dzisiejszego dnia zaklinam się, że nie wiem, jak się na tej uczelni znalazłem.

Blog, na którym właśnie jesteś, powstał ze swego rodzaju głębokiej potrzeby. Nie znajdziesz tu moich recenzji ani nic podobnego. Po te zapraszam na portale podane dwa akapity wyżej. Na tym przylądku sieci znajdziesz mnie od strony bardziej prywatnej, choć nie do przesady. Zawsze lubiłem zostawiać trochę siebie w moich tekstach, cały czas pracuję nad stylem, który będzie unikatowy do tego stopnia, że bez podpisu będziesz wiedział, że to ja, Przyjacielu. 

No dobrze, ale co tak właściwie tu znajdziesz! Jestem osobą, która niebywale chętnie chłonie wszelkiego rodzaju rzeczy. Tak więc, reasumując przydługi wstęp – lifestyle! Postaram się dzielić z Tobą ciekawymi aspektami życia, poradami, jak można poprawić jego jakość oraz w jaki sposób je rozwijać. Wszyscy przecież do tego dążymy. Jak pisał Brian Tracy: „Twoje życie staje się lepsze tylko, kiedy Ty stajesz się lepszym”. I niech to zdanie będzie domeną tego miejsca. Dam z siebie wszystko, aby każdy kolejny tekst niósł ze sobą coś więcej, niż potok słów, które przeczytasz, odznaczysz i zapomnisz. 

Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. Jeśli wszedłeś tu zaraz po starcie – tekstów będzie jeszcze więcej, jeśli jest ich już spora liczba, to zapraszam Cię do lektury tych, które wydają się ciekawe. A jeżeli udało Ci się dotrwać do tego momentu, to zostaw po sobie jakiś ślad, najlepiej w komentarzu na dole. Chciałbym poznać każdą osobę, która, jak ja, jest chłonna wiedzy. Wierzę, że każdy człowiek ma wpływ na drugiego, a wnioskując po tym, że się tu znalazłeś – jesteś rzeczonego wpływu wart.